Amikor arra gondolunk, sós vizet kell innunk, leginkább az öklendezés jön ránk. Azonban érdemes hozzászokni, ugyanis a sós víznek számos pozitív hatása van: például segít egyensúlyban tartani a vércukorszintünket, elősegíti a csontok erősödését, javítja az emésztést, hatékonyabbá teszi az immunrendszer működését. Ugyan a finomított só valóban káros az egészségre, a finomítatlanra számos okból szükségünk van:
1. Hidratál
Ha túl sok vizet iszunk, a szervezetünkből kiürülnek az ásványi anyagok. A só megtartja a vizet, ezért egy pohár sós vízzel nemcsak fontos elemekhez juthatunk, de folyadék is marad bennünk.
2. Javítja az emésztést
A sós víz hatására a szájüregben beindul az amiláz termelődése, amely egy olyan enzimcsalád, amely a keményítőt cukrokká bontja, majd a gyomorban olyan enzimek aktiválódnak általa, amelyek a fehérjék feldolgozásában játszanak szerepet.
3. Javítja az alvás minőségét
A természetes só a benne található nyomelemnek köszönhetően nyugtatja az idegrendszert, ugyanis csökkenti a szervezet kortizol és adrenalin szintjét.
4. Gyönyörű bőrt varázsol
A már említett ásványi anyagoknak köszönhetően a sós víztől szebb lesz a bőrünk, mint valaha.
Króm – harcol a pattanások ellen és csökkenti bőrfertőzéseket.
Cink – segíti a szövetek gyógyulását, és segít megelőzni a hegesedést.
Jód – elősegíti a bőr anyagcseréjét.
Kén – segít megőrizni a bőr tisztaságát és puhaságát.
De hogyan kezdjük el a sós vizes kúrát?
Egy nagyobb poharat töltsünk meg egyharmadáig természetes sóval. Öntsünk rá vizet, fedjük le papírral, nejlonnal vagy műanyaggal, rázzuk fel, hagyjuk állni 24 órát. Elkészült a sólé, amelyből minden reggel adjunk egy evőkanállal két deci vízhez.