Barkó Hajnal Pesthidegkúton hozta létre a Sókuckót, ahol nemcsak a só erejével gyógyulhat az ember, de meditálhat, részt vehet talpmasszázson, időnként jobb agyféltekés rajztanfolyamon vagy arctornán is. Hajnal mérnökként végzett, reklámszakemberként is dolgozott, később otthagyta a versenyszférát és megalapította alternatív egészségügyi központját.
Néhány éve édesapám súlyos beteg lett, akkor nagyot csalódtam az orvosokban és elhatároztam, hogy alternatív gyógymódok felé fordulok. Közben a harmadik fiam születése után visszamentem dolgozni, de már csak részmunkaidőben. Amikor megszűnt ez a lehetőség, belevágtunk a Sókuckóba. A legkisebb fiam az óvoda első évében rengeteget betegeskedett, akkor kerestem egy kiegészítő megoldást; így találtam rá a só gyógyító erejére. Főleg parajdi sót raktunk a helyiségekbe, amit himalájai sóval egészítettünk ki, még a padlóra is sótégla került, az ajánlott mennyiség duplája található meg nálunk. Két szobában gyógyulhatnak, pihenhetnek az ide látogatók, az egyikben sóhomokozó is van, amiben a gyerekek szinte bármeddig ellennének. Közben elvégeztem egy talpmasszázs- és egy arctorna tanfolyamot is, majd rátaláltam a jobb agyféltekés rajzra is. Így, ha valaki idelátogat, akkor masszázs közben élvezheti a só gyógyító erejét.
Heti egy óra a sókuckóban, és jobb minden
Mindegy, honnan származik a só, ugyanolyan a gyógyereje. Vírus-, baktérium- és gombaölő. Jó idegnyugtatásra, felsőlégúti megbetegedésekre, arcüreggyulladásra, köhögésre, ekcémára, gyulladáscsökkentésre is. Ha például betegen beül ide egy gyerek vagy felnőtt, akkor a szervezetükben letapadt váladék elindul kifelé. A légtérben szálló sóionok semlegesítik a vírusokat, baktériumokat, de még az elektroszmogot is. Van olyan vendégem, aki állítja, elég neki heti egy óra itt, máris megnyugszik, jobban érzi magát. Egy idős néni pedig azzal jött hozzánk, hogy nem tud éjszaka rendesen pihenni - az első alkalom után már 5-6 órát aludt egyhuzamban.
Ősidőkkel ezelőtt fedezték fel a só gyógyító erejét
A sóval gyógyítás évezredes múltra tekint vissza. Az első írásos feljegyzés a természetes só gyulladáscsökkentő hatásáról i.e 3000-ből származik, Imhotep egyiptomi orvostól. A rómaiak is ismerték a só-ivókúra pozitív hatását az anyagcserére, az immunrendszerre és az emésztésre. Sóval gyógyították többek között a vízkórt, a fejfájást, a kiütéseket. Mérgezéseknél, kígyómarásnál már a természeti népek is sót használtak a méreg hatástalanítására. Hippokratész óta tudjuk, hogy a vérünk sótartalma, a magzatvíz sótartalma, valamint az Ős-óceánok sótartalma évmilliók óta ugyanolyan arányú, s ez genetikailag azóta sem változott meg. Hippokratész is megemlíti a só gyulladáscsökkentő, vérzéscsillapító, gyógyító erejét.
Később pedig megfigyelték, hogy a sóbányában dolgozó munkások között a krónikus tüdőbetegek meggyógyultak. A nehézlégzés, a köhögés, a sóbányában dolgozók között megszűnt. Életünk tehát a sótól függ!
Gyógyszerek vs alternatív gyógyászat
Nem vagyok gyógyszerpárti. Amióta működik a Sókuckó, egyáltalán nem kell antibiotikumot szednie a családnak. Egyre jobban hiszek azokban a gyógymódokban, melyek természetes módszerekkel segítik a szervezet öngyógyító képességének helyreállítását. Amint azt látom, hogy prüszköl az egyik fiam, rögtön behozom ide, és egy-két alkalom után meggyógyul.