Néha jó kicsit egyedül lenni, viszont ha túlzásba visszük mások társaságának bojkottálását, komoly testi és lelki problémáink alakulhatnak ki. Volt egy viszonylag hosszabb időszakom, amikor nagyon elszigetelődtem a külvilágtól, otthonról dolgoztam, alig éltem társasági életet. Talán ez volt a legnehezebb korszakom, már-már depressziós voltam, sokáig kerestem a megoldást, hogyan lehetne jobb a hangulatom, aztán rájöttem, hogy túlságosan bezárkóztam, olyan is előfordult, hogy eltelt úgy egy nap, hogy nem beszéltem senkivel. Aztán tudatosan kezdtem kirángatni magam ebből a helyzetből. Most tudományosan is igazolták, hogy a magány, az elzárkózottság a testre és a lélekre is negatívan hat.
A Bustle összegyűjtött 11 változást, ami akkor történik velünk, ha túlságosan elszigetelődünk a világtól (én számos pontot észleltem magamon korábban):
1. Csökken az önbecsülésünk
2. Depressziósak leszünk
3. Csökken a valóságérzékelésünk
4. Fokozódik a rák kialakulásának veszélye
5. Tudományosan bizonyított, hogy a magány testhőmérséklet változást okoz.
6. Csökken a tanulási képességünk
7. Csökken az empátiára való képességünk
8. Gyulladás alakulhat ki a testünkben
9. Korábban halhatunk meg, mint a közösségbe járó társaink
10. Fokozódik a demencia kialakulásának kockázata
11. Rugalmatlanabbá válhatunk
Ha valaki úgy érzi, túl keveset él társasági életet, érdemes arra külön időt szakítania, hogy felvegye a kapcsolatot a barátaival, meglátogassa a családtagjait, programokat szervezzen, közösségben legyen.