A környezetemben is egyre többet hallok „véletlenül becsúszott” babákról, akik arra sarkallnak egy addig a kapcsolatuk erősségében bizonytalan párt, hogy összeházasodjanak. Persze az ilyen kapcsolatoknak sok esetben hamar válás lesz a vége, hisz a férfiak a „hirtelen jött apaságot” zsarolásként is értékelhetik.
Csaknem tízmillió lájkot gyűjtött be Beyoncé a bejelentéssel: ikreket vár. Rossz nyelvek szerint így próbálja megmenteni Jay-Z-vel kötött házasságát. A hírek szerint a pár kapcsolata komoly válságban van, az utóbbi időben többször kelt szárnyra a pletyka, mely szerint hamarosan el is válnak - a rapper állandó hűtlenkedéséről és az énekesnő szomorúságáról olvashattunk. Na, de nem is ez a lényeg. Hanem a példa. Egy-egy hírességnek hatalmas rajongótábora van, sokan követik, példaképként tekintenek rá, próbálják utánozni.
A „véletlen megesés” óriási fegyver a nők kezében, amivel nem is egy, hanem rögtön három életet tehetnek tönkre. Véleményem szerint ez a „módszer” azért ítélhető el, mert nem csak a férfit idegeníti el a számító nő, de megszülető gyermeke sem ideális körülmények között kezdi az életét. Biztos vagyok abban, ha egy baba a szülei kapcsolatának megmentésének feladatával, elvárások közé érkezik, nagyon nehéz élete lesz. Minden ember jövőjét igen erősen meghatározza, hogy a szülei akarták-e, várták-e, milyen volt a születése, milyen volt a csecsemőkora. Ráadásul nagy kérdés, hogy aki nem tudja „beteljesíteni” a CÉLT, azaz a házasság konzerválását, azt a gyereket mennyire fogja az édesanyja – akár tudatalatt - hibáztatni azért, mert az apa nem maradt velük?