Amikor egy macska ment életet

júl. 12., 2017

Amikor egy macska ment életet

A kapcsolat gyógyít – ezt tanuljuk az iskolában is, ahova járok. A különböző pszichoterápiás módszerek csak bizonyos százalékban hoznak eredményeket, valódi gyógyító ereje a szakember és a kliens között kialakult kapcsolatnak van.

Annak, hogy a segítségre vágyó biztonságban érzi magát, és megtapasztalja, hogy szerethető és elfogadható úgy, ahogy van. Véleményem szerint nemcsak egy ilyen „kreált” szituációban, de az életben is kialakulhatnak ilyen erejű kötődések, ráadásul hiszek abban, hogy nem csak ember és ember között. Erre nagyon jó példa a Bob, az utcamacska című film is, amely egyébként valós történeten alapul. Egy drogos, hajléktalan utcazenész, James Bowen bekerül egy programba, melynek segítségével beköltözhet egy lakásba, azzal a feltétellel, hogy fokozatosan leszokik a drogról.

Egyszer csak hozzácsapódik egy vörös utcamacska, aki végül értelmet ad James létezésének, innentől kezdve a férfinak vannak céljai. A macska mindenhova követi, hű társa a zenésznek, egy idő után a csodájára járnak. Végül Jamesnek Bob segítségével sikerül hátrahagynia a múltat, leszokik a drogról és új életet kezd.

Mindenféleképpen érdemes megnézni a filmet vagy elolvasni a könyvet, hiszen azt sugallja van remény, a szeretetnek, a kötődésnek pedig gyógyító ereje van.

Sinkovics SzilviaSinkovics Szilvia

Hozzászólások